• Ako sa zbaviť chuti na sladké

• Napísali Mgr. Erika Bobíková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 30.9.2022

V spotrebe cukru sme na vysokých priečkach, pričom problémom sú najmä sladené nápoje. Zmeniť tento trend nepomáha ani fakt, že minerálky alebo dojčenské vody sú drahšie ako sladené nápoje. Pomôcť nám môže výmena bieleho cukru za iné varianty sladidiel (javorový sirup, kokosový cukor, trstinový cukor), ktoré ale majú odlišnú chuť od bieleho cukru. Kalorickú hodnotu nemusia mať vždy nižšiu. Napríklad hnedý cukor má rovnaké množstvo kalórií ako biely cukor. Preto by sme mali dbať skôr na množstvo prijatého cukru ako na typ sladidla. Dôležité je uvedomiť si aj to, že cukry neobsahujú len sladidlá, čokoláda a sladené nápoje, ale aj bežné jedlá (mliečne výrobky, ovocie, zelenina a pod.).
        • FLYFIT – účinné a zábavné cvičenie

• Napísali Mgr. E. Bobiková, Mgr. H. Šľachtová, jazyková korekcia PhDr. B. Lojanová, 22.6.2022

Viete, prečo je Flyfit jedno z najzdravších a najúčinnejších cvičení? Lebo precvičuje hneď viacero svalov súčasne. Aj keď sa pri cvikoch zameriate na konkrétnu oblasť, vždy sú  zapojené svaly celého tela.
        • Beh pre zdravie

• Napísali Mgr. Erika Bobíková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 30.5.2022

Rekreačný beh je prirodzená forma telesnej aktivity a pozitívne vplýva aj na naše zdravie. Iba pár minút behu každý deň, môže prospieť vášmu zdraviu a dokonca aj predĺžiť život.
        • Svetový deň vody

• Napísala Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Erika Bobiková, jazyková korekcia článku PhDr. Bibiana Lojanová, 23.3.2022

Dňa 23.03.2022 sme si na našej škole spoločne pripomenuli dôležitosť a nevyčísliteľnú hodnotu čírej tekutiny potrebnej k životu na našej planéte.
        • Cyklotréning pre začiatočníkov

• Napísala Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Erika Bobíková, 28.2.2022

Bicyklovanie je skvelá voľnočasová aktivita, ktorá vám pomôže ventilovať stres, získať kondíciu a trénovať pevnú vôľu. Nikto sa však nenarodí majstrom sveta a začiatky bývajú náročné. Ak to s cyklistikou myslíte vážne, treba sa od niečoho odraziť. Aký je teda ten najlepší spôsob, ako začať s cyklistikou a trénovať efektívne ako začiatočník.