• Napísal/a: PhDr. Anna Kmeťová
    Dátum poslednej aktualizácie: 27.8. 2019

• Časopis Teória a prax I Farmaceutický laborant je spontánnou reakciou na požiadavku farmaceutických laborantov v praxi mať vlastný  časopis. Je garantovaný Sekciou farmaceutických laborantov Slovenskej spoločnosti laborantov a asistentov v zdravotníctve, o. z., Slovenskej lekárskej spoločnosti, Sekciou farmaceutických laborantov pri Slovenskej komore  medicínsko-technických pracovníkov. Vychádza 6-krát za rok, konkrétne vo februári, apríli, júni, auguste, októbri a v decembri.

Prináša:

• aktuálne informácie z legislatívy,
    • odborné články orientované na prax farmaceutického laboranta vo  verejných lekárňach, nemocničných lekárňach, výdajniach zdravotníckych pomôcok,
    • aktuality z činnosti študentov Stredných zdravotníckych škôl v odbore farmaceutický laborant.

V spolupráci s farmaceutickými spoločnosťami prináša informácie o OTC liekoch, voľnopredajných liekoch, výživových doplnkoch, potravinových doplnkoch, potravinách na osobitné výživové účely, kozmetických prípravkoch a zdravotníckych pomôckach. Chce prispievať k rozvoju odboru farmaceutický laborant aj prostredníctvom tohto printového média. S Vašou podporou sa mu to určite podarí.

Po prečítaní budeme radi, ak nám pomôžete pri tvorbe časopisu a vyplníte krátku anketu. Vyhodnotenie ankety sa robí pre každé číslo zvlášť. Ďakujeme.

• Stredná zdravotnícka škola, Masarykova 27, Michalovce
        • skola@szsmi.eu.sk