Podujatia

• Národný kurz k Projektu prvej pomoci 3P

• Napísali Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 23.11.2023

V dňoch 15.–19. novembra 2023 Mládež Slovenského Červeného kríža zorganizovala národný kurz k Projektu prvej pomoci 3P v Park Hoteli Čingov v Smižanoch.
        • V KRVI SA ZACHOVÁ TÁ VAŠA STUŽKOVÁ

• Napísali Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 21.11.2023

Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach sa po Študentskej kvapke krvi zapojili aj do Maturantskej kvapky krvi pod symbolickým  názvom V KRVI SA ZACHOVÁ TÁ VAŠA STUŽKOVÁ.
        • Zdravý úsmev

• Napísali Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 20.11.2023

Darovať dieťaťu zdravý úsmev je možné, len ak viete, ako na to. Práve preto  členovia Mládeže Slovenského Červeného kríža pri Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach navštívili malých prvákov a druhákov Základnej školy, Krymská 5,  Michalovce.
        • Protidrogová prevencia

• Napísali Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 13.11.2023

Drogová problematika už dávno nie je problémom ohraničenej skupiny konzumentov drog. Drogy a ich distribúcia predstavujú fenomén prekračujúci hranice krajín a kontinentov, ktorý vedie k výrazným medicínskym, sociologickým a ekonomickým dôsledkom s chabou a naivnou snahou na univerzálne riešenie. Jedinou možnosťou je poskytnúť širokej verejnosti čo najpravdivejšie informácie o márnom hľadaní dočasného a imaginárneho chemického raja.