Podujatia

• Protidrogová prevencia na VII.ZŠ škole v Michalovciach

• Napísali Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová, 27.11.2022

Dňa 24.11.2022 sa mládežníčky Červeného kríža zúčastnili prednášky na 7. základnej škole pre žiakov siedmeho a ôsmeho ročníka. Témou prezentácie bola prvá pomoc pri intoxikácii drogami. Žiačky mali teoretickú prednášku o drogách a predviedli žiakom aj praktickú ukážku prvej pomoci pri zástave srdcovej činnosti a dýchania, ktorú si mohli  žiaci základnej školy aj vyskúšať. Najšikovnejší boli odmenení aj sladkou odmenou.
        • Študentská kvapka krvi 2022

Kampaň Študentská kvapka krvi je zameraná najmä na študentov a prvodarcov. Spojitosť so 17. novembrom, Medzinárodným dňom študentstva, nie je náhodná.
          - Pripoj sa. Wifi je aj na transfúzke. - je odľahčenou, ale priamou výzvou. Mladá generácia sa vie stále zapáliť pre dobrú vec a keďže sú vždy a všade online, majú veľký potenciál inšpirovať darcovstvo.
          Slovenské nemocnice stále hlásia veľký nedostatok krvi. Ľudia, ktorí transfúziu krvi potrebujú, sú väčšinou vážne chorí alebo zranení, ale častokrát ide o pacientov pri závažných operáciách a ženy pri komplikovaných pôrodoch. Každý z nich je odkázaný na jedného zdravého človeka, ktorý sa rozhodne preukázať dobrú vôľu, a pôjde darovať krv. Darovanie krvi je nenáročný proces, ktorým však vieme zachrániť život. Štatistiky hovoria, že niekto na svete potrebuje transfúziu krvi každé dve sekundy.
        • Ukážky prvej pomoci

• Napísali Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová, 23.11.2022

Dnes sme navštívili s Mládežou Červeného kríža pri Strednej zdravotníckej škole Základnú školu v Žbinciach, kde sme žiakom prvého stupňa odprezentovali správnu starostlivosť o zúbky a žiakom druhého stupňa ukážky prvej pomoci. Žiaci boli úžasní, aktívni. Po odprezentovaní sme zistili, že skoro celá škola v Žbinciach má záujem študovať na našej škole. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a spoluprácu.
        • Zasadnutie Rady Mládeže SČK

• Napísali Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, Viktória Čarná, Ema Barkóciová, 24.10.2022

Mládež Slovenského Červeného kríža - Rada Mládeže SČK. V dňoch 21.- 23.10.2022 sme sa zúčastnili volebného zasadnutia Rady Mládeže SČK v Tatranskej Štrbe - Ema Barkóciová a Viktória Čarná.
        • POTRAVINOVÁ ZBIERKA NA STREDNEJ ZDRAVOTNÍCKEJ ŠKOLE V MICHALOVCIACH

• Napísali Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 21.10.2022

Stredná zdravotnícká škola v Michalovciach v spolupráci s Mládežou Slovenského Červeného kríža v Michalovciach dňa 21. 10. 2022 zorganizovala charitatívnu potravinovú zbierku  pre sociálne slabšie skupiny obyvateľstva v našom meste. Do zbierky sa zapojilo 17 tried denného štúdia, 6 tried večerného štúdia a naši učitelia.