Rôzne podujatia

• Krídla fantázie

• 20.04.2023 15:14
        • Napísala Mgr. Adela Makšimová, 20.4.2023

„Knihy sú ľuďom to, čo krídla vtákom.“ (A. S. Puškin)

Takéto pomyselné krídla narástli každému, kto sa so svojou obľúbenou knihou odfotil pred naším plagátom. Krídla tu boli pre všetkých, nielen pre žiakov a túto možnosť využili aj niektorí naši učitelia.
          Veľkolepé krídla fantázie pri príležitosti marca – mesiaca knihy – pripravili kreatívne žiačky II. PSA – Karin Kašníková a Nina Borovičová.
          Na fotkách môžete vidieť žiačky, naše kolegyne a tieto obľúbené knihy: Junji Ito original, Vrania Šestka, A Good Girl’s Guide to Murder, Démonov Anjel, The Secret History, Damiánova rieka, Malý princ, Mystérium pasiansu, Kytice, Úžasná plochozem a Psia cesta, Vidiecka princezná, Anjeli noci.
        • RockPods bankovanie

• 02.04.2023 17:33
          Posledná aktualizácia
        • Napísali Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Alena Michalovová, PhDr. Martina Gašparová, Mgr. Gabriela Skybová, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová, 2.4.2023

Žiaci denného aj externého štúdia odboru masér mali možnosť zúčastniť sa v dňoch 30.3. a 31.3.2023 kurzu myofasciálneho bankovania, ktorý sme pre nich zrealizovali v spolupráci so Školou tejpování.
        • Čo čítame

• 31.03.2023 09:40
        • Napísala Mgr. Adela Makšimová, 31.3.2023

Marec je mesiacom knihy, a tak sa s vami chceme podeliť o to, čo čítame my - učitelia.

Knihy, ktoré nás v mladosti ovplyvnili a dodnes na nich spomíname

Mgr. Veronika Makovičová: Od útleho detstva som čítala knihy a moje kroky viedli zo škôlky rovno do knižnice. Za dobré vysvedčenie som vždy na konci školského roka dostala knihu. Medzi moje milované patrili príbehy o Heidi, dievčatku z hôr. Chcela som byť ako ona - žiť v horách medzi zvieratami, nosiť šaty a byť blond :)
        • Fialový deň - Svetový deň epilepsie

• 30.03.2023 19:54
          Posledná aktualizácia
        • Napísala Mgr. Alena Majerčáková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 30.3.2023

26. marec patrí epileptikom a epilepsii. Naša škola sa rozhodla, že sa ako jedna z mála škôl zapojí do prvej verejnej zbierky pod hlavičkou OZ MeliBeli. Cieľom Fialového dňa je šíriť osvetu o tejto chorobe a finančne prispieť na dobrú vec. Žiaci našej školy však zašli s pomocou ešte ďalej. Okrem verejnej zbierky a propagačnej akcie v priestoroch SZŠ Michalovce zorganizovali edukačné aktivity pre žiakov VI. a VII. základnej školy.
        • MOŽNOSTI UPLATNENIA SA FARMACEUTICKÉHO LABORANTA

• 28.03.2023 09:25
          Posledná aktualizácia
        • Napísala PharmDr. Martina Jusková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 28.3.2023

Dňa 27.3.2023 sa triedy III. FL a IV. FL zúčastnili na prezentácii firmy Dr. Max SR.
          Pani Michaela Henkelová predstavila žiakom históriu firmy a značky Dr. Max, rast a zameranie firmy, predstavila možnosti uplatnenia sa farmaceutického laboranta  v tejto firme. Oboznámila žiakov s podmienkami ich profesionálneho pôsobenia v lekárňach, taktiež možnosťami kariérneho rastu, s výhodami a možnosťami, ktoré im firma ponúka. V závere žiaci formou diskusie dostali odpovede na svoje otázky. Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.