Exkurzie

• Projekt Všichni jsme lidi v  Prahe
      • Projekt Všichni jsme lidi v Prahe

• 28.04.2023 09:54
      • Napísali Mgr. Jana Žeňuchová, Mgr. Ivana Pastiriková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 26.4.2023

V dňoch 15.-18.4. 2023 sa desiati žiaci druhého ročníka našej školy v sprievode dvoch pedagógov zúčastnili medzinárodného projektu Všichni jsme lidi v Prahe. Dve slovenské školy sa tohto projektu zúčastnili prvýkrát. Projekt bol zameraný na tému antisemitizmu, holokaustu, osudov Židov počas II. svetovej vojny a po jej skončení.
      • Žiaci sa zúčastnili pokojného pochodu proti antisemitizmu, stretli sa s veľvyslankyňou štátu Izrael v ČR a ďalšími významnými činiteľmi pražského verejného života. Vypočuli si životný príbeh preživšej holokaust, pani Helgy Hoškovej-Weissovej. Navštívili sme nielen historické jadro Prahy a židovskú štvrť, ale aj pracovný tábor Terezín.

Interdisciplinárne prepojenie dejepisu, občianskej náuky, etiky, náboženstva, cudzích jazykov a odborných zdravotníckych predmetov prinieslo žiakom cenné praktické zážitkové učenie sa a nové skúsenosti.