• Svetový deň srdca

• Napísali Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Erika Bobiková, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová, 3. 10. 2019
        Svetový deň srdca si pripomíname každoročne dňa 29. septembra už od roku 2000. Tento deň je podporovaný Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), Svetovou federáciou pre zdravé srdce (WHF) a organizáciou UNESCO.
      • Hlavnou myšlienkou tohto dňa je zvýšiť povedomie verejnosti o rizikových faktoroch srdcovo–cievnych ochorení ako je fajčenie, nedostatok fyzickej aktivity, nadváha a obezita, nezdravý spôsob stravovania, vysoký krvný tlak a vysoká hladina cholesterolu. Súčasne ide aj o propagáciu významu prevencie týchto ochorení. Poradenské centrum Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Michalovciach pri tejto  príležitosti organizuje cyklus prednášok a premietanie výučbových filmov na tému Arteriálna hypertenzia, Zlyhanie srdca a Fibrilácia predsiení. Tento cyklus absolvovali aj študenti našej školy z tried I.M , II.M a II. ZA.