Výchova k manželstvu a rodičovstvu

• Hodina deťom

• 28.03.2024 22:08
      • Napísali Mgr. Adriana Brhlíková, Mgr. Jana Gažíková, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová, 25.3.2024

Dňa 21.marca sa uskutočnila celoslovenská zbierka Hodina deťom, kde dobrovoľnícke tímy z celého Slovenska v uliciach zbierali príspevky do pokladničiek. Výnos je určený na pomoc deťom z jednorodičovských rodín, ktoré sú ohrozené chudobou a sociálnym vylúčením.
      • Zbierku každoročne už viac ako 20 rokov organizuje Nadácia pre deti Slovenska a aj tento rok sa naša škola rozhodla  do zbierky v uliciach zapojiť. Zbierka je o dobrovoľníckych tímoch, ktoré za každého počasia vyrazia do ulíc a prinášajú k ľuďom žlté pokladničky, do ktorých štedrí darcovia prispievajú. Aj naša škola sa v tento deň opäť zapojila do zbierky. Vytvorili sme päť dvojíc, ktoré  neváhali vyjsť do ulíc. Išlo o žiakov prvého ročníka z jednotlivých študijných odborov. Naši žiaci vyzbierali  .....eur.

Zase sa nám potvrdilo, že ľudia vnímajú tieto posolstvá, za čo sme im nesmierne vďační. Veríme, že tieto podujatia majú zmysel. Ďakujeme všetkým za príspevky, vďaka ktorým dokážeme pomáhať deťom a mladým ľuďom, ktorí to potrebujú.

Pomôžete tak rozmeniť veľké starosti jednorodičov na drobné.