Súťaže

• 70. výročie

• 24.03.2024 17:21
      • Napísala Mgr. Zuzana Mattová, jazyková korekcia Mgr. Zuzana Mattová, 24.3.2024

Prešlo presne 70 rokov, kedy bola Národným osvetovým centrom po prvýkrát vyhlásená recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín.

A tak sa pri tejto príležitosti stretli 19. 03. 2024 v budove Zemplínskeho kultúrneho centra v Michalovciach tí najlepší recitátori stredných škôl v michalovskom okrese.

• Aj študenti Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach boli medzi nimi. Súťažili v dvoch kategóriách. Hoci bolo náročné stotožniť sa s textom a pôsobiť autenticky, mladým recitátorom sa to podarilo a vyvolali v prítomných nielen smiech, ale aj rozcítenosť či strach. Konkurencia bola veľká, sily vyrovnané, bolo ťažké vybrať víťaza.

Odbornú porotu však o svojich recitačných schopnostiach presvedčili aj naši žiaci - Vivien Balogáčová (III. M) získala 2. miestoJán Dziak (I. PSB) 3. miesto v kategórii próza. Nové skúsenosti a inšpiráciu tu načerpal aj Adam Valiga (II. PSB), ktorý si za recitáciu poézie odniesol diplom s čestným uznaním.

Našim recitátorom blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalšej práce.

• Vyhlásené súťaže pre stredoškolákov

• Štatistický úrad SR