Exkurzie

• NÁVŠTEVA PHOENIXU

• 28.03.2024 22:13
      • Napísala PharmDr. Martina Jusková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová, 22.3.2024

Žiaci tretieho ročníka odboru farmaceutický laborant navštívili 20.3.2024 expedičné miesto liekov PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. v Košiciach.
      • PHOENIX aktívne spolupracuje s približne 1700 lekárňami, výdajňami zdravotníckych potrieb a nemocnicami na území celého Slovenska, ktorým ponúka takmer 17 000 tovarových položiek z oblasti liekov, zdravotníckych pomôcok a doplnkového sortimentu. Pre cca 90 zahraničných a slovenských partnerov zabezpečuje prevádzku ich vlastných alebo konsignačných skladov.

Počas exkurzie žiaci videli riadený dopravník, skenery, baliace a manipulačné systémy a boli oboznámení s chodom centra, ktorý zabezpečuje rýchle spracovanie prijatých objednávok zákazníkov a ich expedíciu.

Exkurzia splnila svoj cieľ, žiaci mali možnosť vidieť cestu lieku od výrobcov liekov do lekárne.

Ďakujeme pani Jane Hrachovinovej za možnosť realizácie exkurzie a všetkým zamestnancom strediska za trpezlivosť a ochotu nás pustiť do prevádzky v čase najväčšieho pracovného nasadenia.